Adam Smith Business School, University of Glasgow

Įvadas

Oficialus aprašymas

Glazgo universitetas, įkurtas 1451 m., Yra ketvirtasis seniausias universitetas angliškai kalbančiame pasaulyje, jis buvo pavadintas 2018 metų Škotijos universitetu . Glazgas yra vieta, įkvepianti ambicingus žmones į sėkmę. Vieta, kur klausiantys protai gali vystyti savo idėjas. Vieta, kur žmonės daro atradimus, kurie keičia pasaulį.

Glazgo universitete tarp savo absolventų yra ekonomikos tėvas Adamas Smithas , o jo garbei pavadinta Adamas Smito verslo mokykla. Mes siekiame sekti jo palikimą ir sukurti pasaulį keičiančius absolventus, kurie daro teigiamą poveikį kultūrai ir visuomenei.

Mes padedame pertvarkyti organizacijas ir karjerą. Mūsų verslas sukuria įkvepiančius lyderius, tyrėjus ir specialistus, kurių tyrimai ir ryšiai su pramone daro realų poveikį, darydami įtaką organizacijoms, besivystančioms ir augant visame pasaulyje.

Mokykla turi trigubą akreditacijos vainiką ir yra akredituota asociacijos „Advance Collegiate Business Schools of Business“ (AACSB International), Europos kokybės gerinimo sistemos (EQUIS), o Glazgo MBA yra akredituota magistrų asociacijos (AMBA).

Kodėl Adam Smith verslo mokykla?

Adamas Smithas yra pripažintas visame pasaulyje kaip viena įtakingiausių figūrų, atsirandančių iš Škotijos Apšvietos ir ekonomikos srities. Verslo mokyklos garbei įvardijimas reiškia artimus ryšius su universitetu ir stiprina tarptautinę universiteto reputaciją.

Apšvietęs, užsiėmęs ir iniciatyvus

Dalyvaudami daugiadisciplininiame ir tyrimais pagrįstame mokyme, mes ugdome savo studentus norą kritiškai tyrinėti ir mokytis. Mes taip pat raginame, atsižvelgiant į įsidarbinimo ir įsitraukimo darbotvarkę, tobulinti XXI amžiaus absolventų atributus ir įgūdžius. Tarptautiniu mastu pripažinti moksliniai tyrimai, informuojantys akademinę bendruomenę, politiką ir praktiką, skatins Adam Smith verslo mokyklą; jos sklaida padės mokyti, formuos mūsų kultūrą ir darys poveikį, kartu skatindama Škotijos nušvitimo ir verslumo tradicijas.

Glazgo universiteto verslo mokykla sparčiai plėtoja savo misiją būti žinoma tarptautiniu mastu ir labai vertinama tiek dėl mokymo kompetencijos, tiek dėl aukštos kokybės tyrimų. Mūsų ryšys su tokiu garsiu mokslininku išskiria universitetą ir verslo mokyklą ir parodo mūsų tarpdisciplininį požiūrį į verslo disciplinas.

Adamas Smithas ir Glazgo universitetas

Smithas apibūdino savo laiką Glazge taip: „iki šiol pats naudingiausias, taigi kaip iki šiol laimingiausias ir garbingiausias mano gyvenimo laikotarpis“.

Adamas Smithas gimė 1723 m. Kirkcaldy mieste. Jis įstojo į Glazgo universitetą 1737 m., Būdamas keturiolikos metų ankstyvasis, tačiau neįprastas laikas. Jis grįžo į universitetą, pirmiausia kaip logikos profesorius 1751 m., O vėliau po metų kaip moralinės filosofijos profesorius. Jis ėjo šias pareigas, kol 1764 m. Pasitraukė iš akademinio gyvenimo, kad būtų pelningesnis jaunojo Buccleucho kunigaikščio dėstytojo / kompaniono postas. .

Tai nebuvo jo galutinis susivienijimas, nes 1787 m. Jis buvo išrinktas universiteto rektoriumi ir padėkos laiške pažymėjo, kad prisimena savo profesijos dienas kaip „bene naudingiausias ir todėl kaip iki šiol laimingiausias ir garbingiausias mano laikus. gyvenimas “. Be filosofijos ir jurisprudencijos kursų, jis taip pat diskutavo apie istoriją, literatūrą ir kalbą bei paskelbė esė apie kalbą ir astronomijos istoriją. Bet pats žymiausias kitas jo Glazgo metų produktas yra jo antroji puiki knyga „Moralinių sentimentų teorija“, pasirodžiusi 1759 m.

Visi Smitho darbai yra giliai įsitvirtinę moralės filosofijoje. Iš tikrųjų paprastas faktas, kad paskutinis „ Moralinių sentimentų teorijos“ leidimas, apimantis išsamias pataisas, pasirodė 1790 m., Jo mirties metais, byloja apie tai, kad Smitho įsipareigojimas moralės požiūriu išliko kartu su „ The Wealth of Nations“ ir už jo ribų. .

Adomo Smito palikimas

Smithas yra bandymų nukreipti „rinką“ priešininkas, tačiau jam iš tikrųjų priešinasi bandymas nukreipti individo veiklą, jų „natūralią laisvę“ savaip siekti savo tikslų. Tai pati „moralinė“ pozicija ir Smithas niekada neapleidžia šios perspektyvos. Taigi jis pažymi, kad darbo pasidalijimas, kaip piktybiška netyčinė pasekmė, daro darbuotoją kvailą ir neišmanantį. Norėdami tai ištaisyti, jis pasisako už valstybės subsidijuojamą pradinio ugdymo sistemą. Panašiai vyriausybė gali reguliuoti institucijas (įskaitant bankus) visuomenės labui.

Populiarios reputacijos Smithas yra „kapitalizmo tėvas“ , „rinkos jėgų“ gynėjas ir tikintis tuo, kas vadinama „nematoma ranka“, siekiant optimalaus ekonominio rezultato. Vis dėlto, jei mes iš tikrųjų skaitome Smitą, tada šie priskyrimai gali būti vertinami kaip dideli supaprastinimai. Jei jo paklaustų, ką Smithas būtų padaręs iš „vertybiniais popieriais pakeistų paskolų paketų“ , „nuodingų skolų“ ir panašiai, jo atsakymas tikrai būtų buvęs toks, kad ši praktika prieštaravo tam, ką jis bandė išmokyti. Jam rūpi moralės filosofija, kuri priverstų jį kritikuoti šiuolaikinės ekonomikos valdymą. Jei jis būtų „kapitalizmo tėvas“, jis būtų nusivylęs tėvu.

Smithas yra holistinis mąstytojas. Jo vizijos ekonominis komponentas yra tik vienas iš daugelio ir tai buvo įpinta į bendrą jo minties struktūrą. Smithas buvo ne tik pirmasis ekonomistas, jis taip pat buvo subtilus ir reikšmingas filosofas, informuotas ir rafinuotas istorikas, dėmesingas ir įžvalgus sociologas bei įžvalgus kultūros analitikas. Trumpai tariant, jis siūlo turtingo ir sudėtingo pasaulio ir žmogaus elgesio jame vaizdą.

Christopheris J Berry, politinės teorijos profesorius (emeritas)

Vietos

„Keystone“ stipendija

Susipažinkite su mūsų siūlomomis stipendijų galimybėmis

Akreditacijos