Universitetai

Detali informacija apie skirtingas studijų vietas

Spustelėkite žemiau esančią nuorodą ir skaitykite daugiau apie skirtingas šalis, kuriose galite rinktis studijas. Čia rasite ne tik bendrosios informacijos apie skirtingas šalis, bet ir duomenų apie švietimo sistemas, studijų kainas, studijų galimybes siūlomas tarptautiniams studentams ir daug daugiau. Čia taip pat rasite praktinės informacijos apie studentų sveikatos draudimą, studijų vizas, pragyvenimo kainas ir t.t.

Verslo studijos visame pasaulyje

Kas yra verslo studijos?
Verslo studijos - tai akademinė disciplina, kurią pasirinkę studentai nagrinėja tokias temas kaip apskaita, rinkodara, finansai, verslo administravimas, organizacinė elgsena ir kitus su verslu susijusius dalykus. Verslo pasaulyje paprastai labiausiai vertinamos yra MBA (angl. Master of Business Administration) studijos. Tai visame pasaulyje vis labiau populiarėjantis verslo administravimo magistro laipsnis. Verslo studijų magistrantai paprastai turi pasirinkti vieną ar kelias siauresnes verslo specializacijas. Vienos populiariausių iš jų yra darbdavių ir darbuotojų santykiai, rinkodara, verslumas (angl. entrepreneurship) verslo informatika, tarptautiniai mainai, strateginė rizikos vadyba bei finansai. Įvairiausias verslo studijas su skirtingomis specialybes siūlo viso pasaulio universitetai bei verslo mokyklos.

Kokie yra studijų užsienyje privalumai?
Užsienyje studijas pasirinkę studentai įgyja darbo rinkoje labai vertinamos tarptautinės patirties. Studijos užsienio universitete paprastai praplečia studentų akiratį, nes savo studijuojamą dalyką jie pradeda vertinti tarptautiniu mastu. Daugybė viso pasaulio studentų renkasi užsienio universitetus bei verslo mokyklas dėl jų suteikiamo aukštojo mokslo kokybės bei prestižo, kuris yra vertinamas ne tik akademiniame pasaulyje bet ir versle. Į studijas užsienyje nusprendusiems stoti studentams atsiveria daugybė mokslo galimybių. Kadangi jie nėra priklausomi nuo vienos šalies, jie gali rinktis vieną iš tūkstančių pasaulio universitetų. Be to, tarptautiniai studentai nuolat lavina savo tarptautinės komunikacijos įgūdžius, kurie yra būtini norint karjeros laiptais kopti vis labiau globalėjančioje darbo rinkoje. Galiausiai, studijas užsienyje pasirinkę studentai taip pat turi geras galimybes įgyti darbo patirties užsienio kompanijoje.

Kokie dalykai yra įtraukiami į užsienyje dėstomų verslo studijų programas?
Verslo studijų programų kursai labai priklauso nuo studento pasirinktos verslo specializacijos, o taip pat ir nuo universiteto ir verslo mokyklos. Anot įvairiausių verslo mokyklų ir universitetų pateikiamų duomenų, tarptautiniai studentai dažniausiai renkasi tokias verslo specializacijas kaip pardavimai, ekonomika, logistika, sveikatos apsaugos vadyba, rinkodara bei bankininkystė. Studijų struktūra - programą sudarančios paskaitos, seminarai, užduotys, projektai bei magistrinio darbo reikalavimai ir temos taip pat labai priklauso nuo pasirinktos aukštosios mokyklos ir šalies, kurioje norėtumėte mokytis. Daugybė viso pasaulio aukštųjų mokyklų studentams gali pasiūlyti verslo bakalauro bei magistro studijas, taip pat MBA bei EMBA (verslo administravimo vadovams) ir verslo doktorantūros studijas.

Kokių karjeros galimybių galima tikėtis įgijus verslo laipsnį užsienio universitete?
Verslo studijų laipsnį įgijusiems specialistams atsiveria daugybė karjeros galimybių. Tyrimai rodo, kad būtent šį laipsnį įgiję studentai turi kur kas daugiau galimybių darbą gauti juos dominančioje įmonėje. Užsienio universitete įgytas verslo studijų laipsnis paprastai yra kiek labiau vertinamas darbo rinkoje, nes studijų metu įgyta tarptautinė patirtis studentams suteikia konkurencinio pranašumo. Užsienyje studijas pasirinkę studentai taip pat įgyja daugiau žinių apie tarptautinį verslą - būtent šią savybę labai vertina tarptautinėje rinkoje veikiančios įmonės.

Kiek kainuoja verslo studijos užsienio universitete?
Verslo studijų kaina labai priklauso nuo studento pasirinkto studijų laipsnio bei tipo (dieninės, ištęstinės, internetinės ar nuotolinio mokymo studijos), taip pat nuo konkrečios studijų programos, aukštosios mokyklos bei šalies, kurioje studentas nori mokytis. Studentams taip pat verta pasidomėti tiek viešųjų, tiek privačių fondų suteikiamomis stipendijomis ir kitų formų finansine pagalba. Dėl konkrečių studijų kainų bei galimos finansinės paramos studentams patariame tiesiogiai susisiekti su jus dominančių universitetų priėmimo skyriais.

Kodėl verta rinktis užsienyje esantį universitetą?
Geriausieji pasaulio universitetai bei verslo mokyklos yra išsibarsčiusios po visą pasaulį. Užsienio universitetų vedamos studijos studentams suteikia daugybę privalumų. Tačiau neretai studentai nenori ar dėl įvairiausių priežasčių negali dėl studijų kraustytis į kitą šalį, bet tai šiandieniniame, moderniame akademiniame pasaulyje, jiems neturėtų sutrukdyti rinktis jų norimas studijų programas. Daugybė pasaulio universitetų studentams gali pasiūlyti internetines ar nuotolinio mokymo verslo studijų programas. Šių tipų studijos yra ypatingai lanksčios, nes jas pasirinkę studentai paprastai gali pasirinkti jiems tinkamiausią studijų tempą bei grafiką. Be to, internetines ar nuotolinio mokymo studijas pasirinkę studentai taip pat lavina savo rašytinės komunikacijos gebėjimus, nes su profesoriais ir kurso draugais jiems dažnai tenka bendrauti elektroniniais laiškais ir kitomis e-mokymo priemonėmis.

Patarimai įstojusiems į studijas užsienio universitete
Dauguma anglų kalba studijas vedančių universitetų turi administracijos skyrius, kurių darbuotojai padeda tarptautiniams studentams visų studijų metu. Jie tarptautiniams studentams dar prieš studijų pradžią padeda susipažinti su jų kurso draugais, suteikia informacijos apie galimas stipendijas, taip pat padeda rasti gyvenamąją vietą ir pan. Į užsienio universitetus įstojusiems studentams patariame savarankiškai pasidomėti šalies, kurioje mokysitės, švietimo sistemos niuansais ir galimais skirtumais. Svarbiausia nepamiršti mėgautis retai gyvenime pasitaikančia studijų užsienyje galimybe bei įgytomis patirtimis.

Skaityti daugiau Skaityti mažiau