Keystone logo
Copenhagen Business School

Copenhagen Business School

Copenhagen Business School

Įvadas

Copenhagen Business School (CBS) buvo įkurta 1917 m. Šiandien CBS yra vienas iš 8 Danijos universitetų, kuriame dirba daugiau nei 21 000 studentų ir 1 500 darbuotojų – dėstytojų, doktorantų ir administracinio personalo.

CBS yra didžiausia Danijos švietimo ir tyrimų institucija verslo administravimo ir ekonomikos klausimais plačiąja prasme. Universitetas yra įsipareigojęs teikti su verslu susijusias švietimo programas ir tęsti viešąjį, o ypač, privatųjį, švietimą.

Programos remiasi tvirta ir tarptautiniu mastu pripažinta tyrimų baze, kurią CBS nuosekliai stiprina. CBS turi kompetencijos centrą, kurį finansuoja Danijos nacionalinis tyrimų fondas, ir gavo penkias Europos mokslinių tyrimų tarybos dotacijas.

CBS yra įsipareigojusi perduoti žinias ir naujas idėjas ateities verslo lyderiams ir visuomenei apskritai. Pagrindinis jos indėlis šioje srityje yra moksliniai tyrimai ir moksliniais tyrimais pagrįstas švietimas, todėl investicijos į mokslinius tyrimus ir aukšti akademiniai standartai yra labai svarbūs CBS indėliui į visuomenę.

CBS, būdama vyriausybės finansuojama privačia įstaiga, didžiąją dalį savo lėšų gauna iš vyriausybės. Vyriausybės dotacijos universitetų sektoriui daugiausia susideda iš veiklos pagrindu teikiamos dotacijos ir mokslinių tyrimų dotacijos, kurios iš esmės istoriškai nustatomos kiekvienam atskiram universitetui. Šiek tiek mažiau nei du trečdalius CBS pajamų bazės sudaro švietimo veikla.

Apie Copenhagen Business School

Copenhagen Business School buvo įkurta 1917 m., o 1965 m. kaip aukštojo mokslo institucija įtraukta į Danijos švietimo sistemą.

Šiandien CBS reglamentuoja 2003 m. Danijos universitetų įstatymas, priklausantis Mokslo, inovacijų ir aukštojo mokslo ministerijai.

 • CBS yra viena didžiausių verslo mokyklų Europoje, kurioje mokosi beveik 20 000 studentų.
 • CBS siūlo pasaulinio lygio moksliniais tyrimais pagrįstas bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros studijų programas. lygiai, taip pat vykdomosios ir kitos programos po patirties.
 • CBS kuria ir teikia originalias ir svarbias žinias publikuodamas, dalyvaudamas viešose diskusijose, konsultuodamas ir mūsų ekspertų duomenų bazę Experts@CBS.
 • CBS plėtoja ir dalijasi žiniomis bendradarbiaudama su kitais universitetais, įmonėmis ir organizacijomis bei prisideda prie verslo ir visuomenės plėtros.

CBS yra

 • Danijos CEMS (angl. Global Alliance in Management Education) narys.
 • PIM (Partnership in International Management) narys.
 • Tarp 8 Danijos ir Švedijos universitetų, sudarančių Øresund universitetų tinklą, kuriame studijuoja daugiau nei 165 000 studentų ir daugiau nei 10 000 mokslininkų.
 • Triguba karūna akredituota.
 • EQUIS akredituota (Europos kokybės gerinimo sistema).
 • Akredituota AMBA (Association of MBAs).
 • Akredituota AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business).

Nuo 2000 m. CBS akreditavo EQUIS, o nuo 2007 m. – ir AMBA.

2011 m. rugpjūčio 1 d. CBS buvo akredituota AACSB (Association to advance collegiate schools of Business) kaip pirmoji mokykla Skandinavijoje. Taigi CBS įgijo „trigubą karūną“, o tai pripažino tik 59 verslo mokyklos visame pasaulyje.

Campus

CBS daugiausia yra keturiuose moderniuose pastatuose Frederiksberge, netoli Kopenhagos širdies.

Tiek pagrindinis kompleksas Solbjerg Plads, tiek architekto Henningo Larseno architekto pastatas Dalgas Have, tiek Kilenas (pleištas) atspindi būdingą skandinavišką stilių.

CBS taip pat atstatė dalis buvusios Karališkosios Kopenhagos porceliano gamyklos, o visos CBS Campus dalys yra pėsčiomis. CBS palengvina ryšį su įvairiomis apgyvendinimo galimybėmis mainų studentams ir kviestintiems profesoriams.

Nuo 2013 m. rugsėjo 1 d. CBS išplečia savo miestelį trimis naujomis auditorijomis, esančiomis netoli Flintholm metro stoties. Iš viso auditorijose yra 600 vietų.

Bendras plotas kvadratiniais metrais (kvm): 118 550

 • 600 vnt. yra studentams, daugialypės terpės laboratorijoms, interpretavimo laboratorijoms ir mokymosi išteklių centrui.

Studentų paslaugos

Studentų patalpose yra daugialypės terpės laboratorijos, vertimo žodžiu laboratorijos, grupinio ir projektinio darbo kambariai, asmeniniai kompiuteriai ir mokymosi išteklių centras. Kompiuteriai naujais modeliais keičiami bent kas trejus metus. Nešiojamų nešiojamųjų kompiuterių kištukai yra lengvai prieinami, o belaidžiai ryšiai įrengti pagrindiniuose pastatuose.

Akreditacija

CBS dalyvauja tiek tarptautinėse, tiek nacionalinėse akreditacijose. Pagrindiniai tarptautinių akreditacijų tikslai yra 1) tarptautinis prekės ženklas ir 2) geriausios tarptautinės švietimo, mokslinių tyrimų ir administravimo kokybės praktikos mokymasis.

Nuo 2000 m. CBS akreditavo EQUIS, o nuo 2007 m. – ir AMBA. 2011 m. rugpjūčio 1 d. CBS gavo AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business) akreditaciją kaip pirmoji mokykla Skandinavijoje. Taigi CBS įsigijo „Trigubą karūną“, o tai pripažino tik apie 50 verslo mokyklų visame pasaulyje. Visos šios mokyklos priklauso absoliučiai geriausioms verslo mokykloms ir apima tokias mokyklas kaip INSEAD, Londono verslo mokykla, IMD ir Roterdamo vadybos mokykla.

Trys akreditacijos – skirtingas dėmesys

Trys skirtingos akreditavimo etiketės suvokiamos kaip būtinos dėl skirtingo jų pripažinimo skirtingose pasaulio vietose ir dėl to, kad, nepaisant daugybės panašumų, jos yra skirtos skirtingam elementui.

EQUIS daug dėmesio skiria moksliniams tyrimams, internacionalizacijai ir partnerystei su verslo bendruomene, o AACSB daug dėmesio skiria valdymui, dėstytojų kvalifikacijai, mokymuisi ir švietimui. AMBA orientuojasi tik į MBA/MPA programas.

Danijos akreditavimo sistema buvo nustatyta įstatymu 2007 m. Tai reiškia, kad visos CBS programos ateinančiais metais turi gauti nacionalinę akreditaciją. Šį darbą administruoja ACE Danija.

Vietos

 • Copenhagen

  Copenhagen Business School, Solbjerg Plads 3, Frederiksberg, DK-2000, Copenhagen

Klausimai