Keystone logo
Norvegija

Studijuoti MBA į Norvegija 2024

Keisti valiutą

Pagrindinės mėnesinės pragyvenimo išlaidos

 • Nuoma bendrame bute

  546
 • Komunalinių paslaugų dalis

  64
 • Interneto prenumerata

  48
 • Vietinis transportas

  68

Pavyzdinė gyvenimo būdo kaina

 • Greito maisto derinys

  11
 • Kino bilietas

  13
 • Pusė vietinio alaus

  9

Vizų reikalavimai

Kokio tipo vizos jums reikia?

Vizos pavadinimas

Studento viza (studento leidimas gyventi)

Kaina ir valiuta

USD 650

Norvegijos studento vizos tvarkymo mokestis yra apie 650 USD. Mokestis gali keistis.

Kas gali kreiptis dėl vizos?

Jei atvykstate iš vienos iš Šiaurės šalių (Švedijos, Suomijos, Danijos, Islandijos), jums nereikės prašyti leidimo gyventi. Tačiau jei planuojate studijuoti Norvegijoje ilgiau nei šešis mėnesius, turite kreiptis į Norvegijos mokesčių inspekciją, kad patikrintų asmens tapatybę ir praneštumėte apie persikėlimą į Norvegiją.

Jei atvykstate iš ES/EEE/ELPA šalių, Norvegijoje galite studijuoti iki 90 dienų be prašymo gauti studento leidimą gyventi. Tačiau jau Norvegijoje turėsite kreiptis dėl studento leidimo gyventi ilgiau nei 90 dienų.

Jei atvykstate ne iš ES/EEE/ELPA zonos, prieš atvykdami į Norvegiją turite pateikti paraišką dėl studento leidimo gyventi.

Kur galite pateikti paraišką?

Norvegijos ambasada arba konsulatas

Gavę stojimo laišką, kreipkitės į artimiausią Norvegijos ambasadą arba konsulatą, kad gautumėte informacijos apie prašymo išduoti leidimą studijoms procedūrą, ir kreipkitės į savo kilmės šalį.

Nors kai kurie kandidatai gali kreiptis internetu iš Norvegijos arba per Norvegijos ambasadą, dauguma studentų turės pateikti popierinę paraiškos formą artimiausiai Norvegijos ambasadai ar konsulatui.

Interneto svetainė:

Kaip padaryti paraišką?

Pateikdami studento leidimo gyventi prašymo formą, taip pat turite pateikti pasą ir kitus būtinus dokumentus. Jums reikės pateikti:

 • Priėmimo į patvirtintą dieninio ugdymo programą įrodymas
 • Užpildyta paraiškos forma
 • Paraiškos mokesčio sumokėjimo kvitas
 • Dvi naujausios paso dydžio nuotraukos baltame fone
 • Pakankamų finansinių lėšų visam studijų laikotarpiui įrodymas, įskaitant lėšas, skirtas išlaikyti bet kurią lydinčią šeimą, kurios turėtų būti Norvegijos banko sąskaitoje (gali būti sunku atidaryti sąskaitą Norvegijos banke be norvegiško asmens numerio, todėl galite paprastai įneša reikiamą sumą į jūsų mokymo įstaigos įsteigtą sąskaitą). Turite įrodyti, kad turite prieigą prie 116 369 NOK už kiekvienus akademinius metus (10 mėnesių), o tai yra maždaug 14 350 JAV dolerių. Jei viešnagė finansuojama skiriant stipendijas, studentų paskolas ar kitą valstybės finansavimą iš gimtosios šalies, kartu su paraiška turi būti pateikti galiojantys dokumentai.
 • Įrodymai, kad turite kur gyventi (pvz., namą, butą, lovą ar kambarį gyvenamajame name)
 • Įrodymas, kad išvyksite iš Norvegijos, kai baigsis jūsų leidimo gyventi galiojimas (dažniausiai tai yra bilietas atgal)
 • Užpildytas ir pasirašytas UDI (Norvegijos imigracijos direktoratas) dokumentų kontrolinis sąrašas, kurį turėtumėte atsispausdinti ir pateikti kartu su kitais dokumentais

Kada turėtumėte kreiptis?

Studento leidimų gyventi išdavimo laikas skirsis ir gali užtrukti apie du mėnesius, todėl patartina kreiptis iš karto, kai tik galėsite.

Jūsų studento vizos trukmė priklauso nuo jūsų studijų programos trukmės. Jūsų studento leidimas gyventi gali būti pratęstas per internetinį Norvegijos prašymų portalą likus bent mėnesiui iki galiojimo pabaigos. Norėdami atnaujinti darbo leidimą, turite atskirai susisiekti su UDI ir pateikti įrodymą, kad studijuodami Norvegijoje padarėte patenkinamą pažangą.

Apdorojimo laikas

2 Months

Darbo galimybes

Kai gaunate studento leidimą gyventi Norvegijoje, jums taip pat suteikiamas leidimas dirbti ne visą darbo dieną iki 20 valandų kiekvieną savaitę studijų metu ir visą darbo dieną universiteto atostogų metu.

Taip pat galite kreiptis dėl leidimo dirbti visą darbo dieną ribotam laikotarpiui, jei galite įrodyti, kad darbas yra susijęs su jūsų išsilavinimu arba kad jis būtinas norint tęsti mokslą pagal tą pačią programą – turėtumėte turėti konkretų pasiūlymą užimtumo šiuo klausimu.

Valandos per savaitę

20

Kodėl jums reikia tokio tipo vizų?

Jūsų prašymas išduoti vizą gali būti atmestas, jei negalite įrodyti, kad turite reikalingų lėšų, arba jei pateiksite neteisingus ar neišsamius dokumentus.