Keystone logo
Kroatija

Studijuoti MBA į Kroatija 2024

Keisti valiutą

Pagrindinės mėnesinės pragyvenimo išlaidos

 • Nuoma bendrame bute

  269
 • Komunalinių paslaugų dalis

  52
 • Interneto prenumerata

  24
 • Vietinis transportas

  44

Pavyzdinė gyvenimo būdo kaina

 • Greito maisto derinys

  7
 • Kino bilietas

  6
 • Pusė vietinio alaus

  3

Apie Kroatija

Apie Kroatija Įsikūręs ant Adrijos jūros Pietryčių Europoje, Kroatija ribojasi su Vengrija, Bosnija ir Hercegovina, Serbija, Juodkalnija ir Slovėnija. Ji paskelbė savo nepriklausomybę 1991 metais, ir nors ji vis dar buvo kai kovoja stabilizuoti metų, tai dabar kietas parlamentinė demokratija. Įtraukti į šalį yra daug salų Adrijos jūroje; visi kartu, Kroatija turi 5,835 km pakrantės. Šalis kontroliuoja daugumą sausumos keliais tarp Vakarų Europos ir Turkijos sąsiauriuose ir Egėjo jūros. Klimatas yra tiek Viduržemio jūros, taip pat žemyno, su pastarasis labiau paplitę ir sukelia šaltomis žiemomis ir karštomis vasaromis. Palei pakrantę, tai yra daugiau saikingai. Studijavimas verslo Kroatijoje Nors valstybinė kalba yra lietuvių, nes anglų kalba yra laikoma, kad verslo kalbą, galite studijuoti verslą Kroatijoje tą kalbą keliose įstaigose.Rasite tiek bakalauro ir magistro laipsnius verslo prieinama, ir kai kurios mokyklos siūlo įvairių specializacijų, pavyzdžiui, rinkodaros, vadybos, finansų, žmogiškųjų išteklių ir informacinių sistemų. Kai kuriais atvejais, institucija yra filialas ar padalinys universitete įsikūrusi kitoje šalyje. Kiek laiko užtruks gauti jūsų laipsnį Kroatija priklausys nuo konkrečios programos, kad jūs pasirinkote. Apskritai, bakalauro programa truks ketverius metus, o magistro laipsnis yra vienas ar du metus ilgio. Mokymai dažnai įsteigtas pagal semestrą kalendorių su rudens ir pavasario sesijų, paprastai nuo rugsėjo iki gegužės; vasaros užsiėmimų tvarkaraštis gali būti prieinama ar reikia taip pat. Kaip yra tipiškas, interneto galimybės yra lankstesnės. Jūsų išsilavinimo kaina skirsis priklausomai nuo to, kur jūs nuspręsite studijuoti ir programos tipą, kad jums pasirinkti. Bakalauro programa gali svyruoti nuo maždaug 4375 iki 5900 eurų per metus.Tai neapima papildomus mokesčius, knygas, prekes ar pragyvenimo išlaidas. Egzaminų mokesčiai už užjūrio filialai taip pat nėra įtraukti. Vienerių metų MBA programa gali kainuoti dvigubai, kad ir ten gali būti variantas neakivaizdinių studijų, taip pat. Kaip verslo laipsnį Kroatija yra puiki galimybė studentams, kurie domisi darbo tarptautiniame versle. Tai ypač naudinga, jei jums pasinaudoti stažuočių vietas, kaip čia dirbti suteiks mokymosi galimybes jums nebūtų suteikta galimybė gauti kitur. Kaip vis dar besivystanti ekonomika, verslo klimatas čia bus visai kitokia, nei kai kuriose kitose šalyse. Jei pasirinksite programą, kuri filialus su užjūrio institucijų, jums gali dar labiau sustiprinti savo rinką už darbą po studijų baigimo.

Vizų reikalavimai

Kokio tipo vizos jums reikia?

Vizos pavadinimas

Studento viza (Viza C) / Studento leidimas gyventi

Kaina ir valiuta

HRK 500

Prašymo mokestis išduoti leidimą laikinai gyventi studijų tikslais yra 500 kunų (apie 65 EUR).

Užsienio studentai, gaunantys stipendiją iš Kroatijos mokslo, švietimo ir sporto ministerijos bei Mobilumo ir ES programų agentūros, yra atleidžiami nuo šio mokesčio, tačiau jie turėtų sumokėti 240,00 HRK leidimo gyventi kortelės išdavimo išlaidas. (apie 35,00 EUR) ir 20,00 HRK (apie 3,00 EUR) žyminį mokestį.

Kas gali kreiptis dėl vizos?

Užsienio studentai, norintys studijuoti Kroatijoje, turi kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi, jei jų viešnagė Kroatijoje trunka ilgiau nei 90 dienų.

Europos Sąjungos piliečiams vizos nereikia. Tačiau būtina turėti pasą ir asmens tapatybės kortelę. Visiems kitiems reikalinga viza, kurią galite gauti artimiausiame Kroatijos konsulate.

Informaciją apie šalis, kurioms taikomas vizos reikalavimas, galite rasti Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministerijos svetainėje: http://www.mvep.hr/en/consular-information/visas/visa-requirements-overview/

Kur galite pateikti paraišką?

Kroatijos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulatas

Prašymas išduoti vizą (Viza C) turi būti pateiktas Kroatijos Respublikos diplomatinei atstovybei arba konsulatui užsienio piliečio gimtojoje šalyje. Prašymą išduoti vizą galima pateikti asmeniškai arba el.

Interneto svetainė:

Kaip padaryti paraišką?

Kandidatai turi užpildyti prašymo išduoti vizą formą (Viza C) ir pateikti ją kartu su reikalingais dokumentais Kroatijos ambasadai arba konsulatui savo gyvenamojoje vietoje. Kandidatai gali pateikti paraišką el. paštu arba asmeniškai.

Turi būti pateikti šie dokumentai:

 • Vienspalvė nuotrauka 35x45 mm
 • Galiojantis pasas ir paso (ne ES piliečiams) arba asmens tapatybės kortelės (ES piliečiams) fotokopija
 • Užtikrintą būstą patvirtinantis dokumentas (pvz., rašytinis įrodymas, kad studentų bendrabutyje yra užtikrintas būstas arba buto nuoma ir nuomotojo buto nuosavybės įrodymas studentams privačiame būste). Atkreipkite dėmesį, kad atvykę į Kroatiją per 48 valandas turite užregistruoti savo adresą Užsieniečių biure vietinėje policijos administracijos biure. Jei apsistojate viešbutyje ar studentų bendrabutyje, jūsų adresas bus automatiškai užregistruotas.
 • Sveikatos draudimo liudijimas
 • Įrodymas, kad pakanka lėšų išsilaikyti: stipendija arba įrodymas, kad turi galimybę gauti ne mažiau kaip 1000 kunų per mėnesį 12 mėnesių finansavimą. Stipendijos gavimo įrodymą išduoda stipendiją skiriantis juridinis asmuo, o finansų įrodymą – banko išrašo forma.
 • Stojimo į Kroatijos aukštąją mokyklą įrodymas, parašytas kroatų kalba.

Kada turėtumėte kreiptis?

Studentai, pateikiantys paraišką Kroatijos Respublikos diplomatinei atstovybei arba konsulatui savo šalyje, turėtų tai padaryti prieš numatytą atvykimą į Kroatiją. Įprasta procedūra gali užtrukti tris mėnesius ar ilgiau (įskaitant laiką, reikalingą visiems reikalingiems dokumentams išversti į kroatų kalbą). Taip pat yra greito prašymo nagrinėjimo galimybė, o studentai gali to paprašyti diplomatinėje atstovybėje ar konsulate. Tokiu atveju jie moka didesnį mokestį.

Leidimas laikinai gyventi paprastai išduodamas vieneriems metams arba akademiniams metams.

Apdorojimo laikas

3 Months

Darbo galimybes

Visi Kroatijos aukštųjų mokyklų dieninių studijų studentai gali kreiptis dėl atsitiktinio studento darbo. Tas pats pasakytina ir apie tarptautinius studentus.

Kroatijoje dieninių studentų įdarbinimą tvarko Studentų aptarnavimo centras (Student Services), turintis dukterines įmones visuose universiteto miestuose ir kitur.

Trumpąsias studijų programas lankantys tarptautiniai studentai (mainos studentai, kviestiniai studentai) turi pasiteirauti aukštojoje mokykloje, į kurią stoja, ar per studentų aptarnavimo centrą jiems leidžiamas atsitiktinis studentų darbas ir kokiomis sąlygomis.

Jei tarptautiniam studentui leidžiama atsitiktinai dirbti studentams per Studentų aptarnavimo centrą, jis gali užsiregistruoti atvykęs į Studentų aptarnavimo centrą ir užpildęs anketą.

Valandos per savaitę

0

Kodėl jums reikia tokio tipo vizų?

Jūsų prašymas išduoti vizą gali būti atmestas, jei negalite įrodyti, kad turite reikalingų lėšų, arba jei pateiksite neteisingus ar neišsamius dokumentus.